Novinky

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.Úvodní slovo ředitele

Milí žáci,

Jste právě v deváté třídě základní školy a stále nevíte,jaký obor si zvolit? Kdo by si nepřál dělat takovou práci která by byla zároveň i jeho koníčkem. Pro splnění tohoto snu je však zapotřebí si nejen dobře vybrat, ale ještě před výběrem se důkladně připravit.

Než si začnete vybírat budoucí zaměstnání, které činíte již při výběru Vaší střední školy, položte si několik důležitých otázek, které můžete prodiskutovat se svými rodiči nebo školními poradci, kteří na Vaší základní škole působí. Snažte si zvolit takové zaměstnání, které by Vás bavilo a ke kterému máte vlohy. Při výběru mějte na mysli, že tuto práci budete vykonávat přes čtyřicet let. Zkuste si představit, že byste si za povolání zvolili Vašeho koníčka. Mějte též na paměti, že výše Vašeho budoucího platu závisí na druhu povolání, na regionu, na společnosti, ale především i na Vašich schopnostech.

Víme, že pro někoho je výběr školy hračkou, pro jiné však doslova noční můrou. Proto Vám chceme alespoň pomoci v této pro Vás důležité situaci a dovolujeme si vám představit naši školu a nabídnout Vám studium, po jehož absolvování získáte střední odborné (výuční list) nebo úplné střední odborné vzdělání (maturita).

Zvolíte-li na naší škole některý učební obor bez maturity, často přezdívaný jako ,,černé řemeslo“ , věřte, že má stále zlaté dno a že po jeho absolvování se můžete k maturitě dopracovat formou nástavbového studia. Na všechny tříleté učební obory, zakončené výučním listem, navazuje naše nástavbové studium“Podnikání“ v denní i dálkové formě. Takže v průběhu pěti let získá absolvent plnohodnotný výuční list i maturitní vysvědčení.

Jsme připraveni poskytnout Vám kvalitní vzdělání pro Vaši budoucí profesi i pro případné pokračování ve studiu na vysoké škole. Rádi zodpovíme Vám i Vašim rodičům veškeré dotazy týkající se studia a Vašeho pobytu možno i telefonicky nebo na Dnech otevřených dveří, které naše škola pro Vás každoročně pořádá. Zveme Vás do příjemného domáckého prostředí naší školy v prostorách bývalého arcibiskupského dvora a zámku, kde bude kromě poskytnutého studia postaráno o Vaše sportovní a kulturní vyžití i mnohostrannou zájmovou činnost v krásném přírodním prostředí v blízkosti lesů, řeky a vodní nádrže Hněvkovice.

Přeji Vám mnoho úspěchů při výběru Vašeho povolání.

Ing. Jiří Plaňanský, ředitel školy

| přihlásit se | mapa stránek