Novinky

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.Průběh realizace projektu

Školní poradenské pracoviště SOŠ a SOU Hněvkovice

Školní poradenské pracoviště, které vzniklo v rámci realizace projektu OPVK pracuje na škole SOŠ a SOU Hněvkovice.Cílem projektu je pomoci žákům i jejich rodičům při řešení krizových životních situací, se kterými se stále častěji setkáváme. Pokud se člověk ocitne v nelehké životní situaci, dost často neví, jak toto řešit, na koho se obrátit, jaké jsou jeho nároky, ale i povinnosti. Příčiny těchto nelehkých životních situací jsou velice různorodé, nicméně je lze shrnout do pěti základních oblastí  a to sociální, zdravotní, finanční, právní či oblasti kariéry.

Projekt je realizován od začátku roku 2012 a lze ho rozdělit do dvou fází.

V první polovině roku vzniklo ve škole příjemně vybavené zázemí Školního poradenského pracoviště pro konzultace s odborníky při řešení životních problémů a týmem odborníků byl vytvořen soubor metodických příruček s názvem Jak na problémy v oblasti sociální (právní, finanční, zdravotní či kariérní), které jsou pro žáky i rodiče jakousi první pomocí pro orientaci v daném problému. Dále byl zpracován plán aktivit Školního poradenského pracoviště pro školní rok 2012-13 s důrazem na specifické problémy naší školy a Motivační program pro kariérní orientaci.

Ve druhé polovině roku je spuštěna vlastní konzultační činnost pracoviště, kdy je možno obrátit se s problémem na odborníky buď v jejich pravidelných konzultačních hodinách či po telefonické dohodě. Současně s tím začala realizace preventivního programu, kdy žáci budou procházet různými činnostmi a akcemi, které by měly vést k tomu, aby se co nejvíce minimalizovalo nebezpečí vzniku krizových životních situací a riziko předčasných odchodů ze vzdělávání.

Mgr. Renata Pechoušková, zástupce ředitele školy

Reg. č. projektu: CZ.1.07/1.2.06/04.0008.Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek